www.traforaj.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Consumabile

5 participanți

In jos

Consumabile Empty Consumabile

Mesaj  sorinflorea Mier Oct 07, 2009 1:59 am

Unde gasesc placaj? Am mai tot fost pe la Mr Bricolage si pe la Bricostore, cam la toate din Bucuresi, dar n-amgasit nimic.

sorinflorea

Mesaje : 1
Puncte : 3
Data de inscriere : 07/10/2009

Sus In jos

Consumabile Empty Re: Consumabile

Mesaj  adrian Mier Oct 07, 2009 7:34 am

Vezi la FLORIN poate iti vinde el ,din cate stiu are placaj de plop ,calitate buna.
adrian
adrian

Mesaje : 634
Puncte : 871
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Consumabile Empty Re: Consumabile

Mesaj  Admin Mier Oct 07, 2009 10:36 am

Imi pare rau, dar nu mai am. Am sters anuntul pe care l-am postat, inca de saptamana trecuta.Eu am mai cumparat de fag 4mm de la Alprom Pitesti. Am un nr. de tel. de la magazinul de prezentare de acolo:0748- 883023. Trimit placa intreaga prin curierat.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 509
Puncte : 815
Data de inscriere : 16/09/2009
Varsta : 55
Localizare : Bocsa - jud. Caras-Severin

http://www.traforaj.ro

Sus In jos

Consumabile Empty Consumabile

Mesaj  MIRCEA Mier Noi 11, 2009 10:27 pm

Eu am vazut la DEDEMAN. Nu mai stiu pretul, dar era o placa de marimea celor de OSB. O poti debita la ei la marimea dorita

MIRCEA

Mesaje : 4
Puncte : 4
Data de inscriere : 11/11/2009

Sus In jos

Consumabile Empty Re: Consumabile

Mesaj  Diever Joi Noi 19, 2009 7:02 am

Poate nici chiar lucrul in OSB n-ar fi o idee rea, multi il considera decorativ.
O sursa indirecta este orice mobila scoasa in strada care contine placaj. O alta, pe care o folosesc in prezent, sunt europaletii cu placa portanta din placaj. Implica destula cautare deoarece placajul nu e sortat pe criterii estetice, sa prinzi ceva bun tine de intamplare; de asemenea e relativ gros (8 - 10 - 12 mm) deci specificul lucrarilor trebuie adaptat, si nu oricine crede de la prima vedere ca se poate taia material atat de gros cu o panza de traforaj aproape invizibila. Se poate insa, voi pune niste poze in curand. Am taiat si lemn de stejar de 3/4, deci trebuie doar rabdare - si cine nu are rabdare nu se apuca de traforaj, nu?
Cu unele firme de mobila exista problema ca nu mai lucreaza deloc cu ceva care sa semene a lemn. Doar aglomerate si laminate, unele pe baza de rumegus, altele din carpe. Trist, in conditiile in care padurile se taie "ca-n codru" dar materialul se exporta brut, fara a se scoate bani frumosi din valoare adaugata.
Diever
Diever

Mesaje : 397
Puncte : 446
Data de inscriere : 19/11/2009
Varsta : 53
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Consumabile Empty Re: Consumabile

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum