www.traforaj.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

De ce preferaţi ImageShack?

3 participanți

In jos

De ce preferaţi ImageShack? Empty De ce preferaţi ImageShack?

Mesaj  NumLock Vin Aug 12, 2011 5:06 am

Sunt curios în această privinţă. Eu folosesc TinyPic.com (am cont) deoarece am posibilitatea să dau cuiva sau să postez undeva un link doar către acea imagine, fără ca site-ul în sine să se încarce în browser, mărind astfel timpul de aşteptare în cazul unei conexiuni mai lente de internet (eu am internet mobil şi vieza nu e foarte bună datorită calităţii slabe a semnalului). Sincer, foare greu reuşesc să vizualizez o poză uploadată pe acel site.
Aşa că voi relua întrebarea din titlu: de ce majoritatea preferaţi ImageShack?
NumLock
NumLock

Mesaje : 162
Puncte : 198
Data de inscriere : 30/01/2010
Varsta : 32
Localizare : Buzău

Sus In jos

De ce preferaţi ImageShack? Empty Picasa

Mesaj  th3mentor Vin Aug 12, 2011 5:48 am

Eu unul sunt fan Picasa... nu am o explicatie foarte buna, in afara de faptul ca este foarte foarte usor de folosit.
th3mentor
th3mentor

Mesaje : 82
Puncte : 110
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 42
Localizare : Arad

http://traforaj.wordpress.com

Sus In jos

De ce preferaţi ImageShack? Empty Re: De ce preferaţi ImageShack?

Mesaj  Admin Vin Aug 12, 2011 9:22 am

NumLock a scris:Sunt curios în această privinţă. Eu folosesc TinyPic.com (am cont) deoarece am posibilitatea să dau cuiva sau să postez undeva un link doar către acea imagine, fără ca site-ul în sine să se încarce în browser, mărind astfel timpul de aşteptare în cazul unei conexiuni mai lente de internet (eu am internet mobil şi vieza nu e foarte bună datorită calităţii slabe a semnalului). Sincer, foare greu reuşesc să vizualizez o poză uploadată pe acel site.
Aşa că voi relua întrebarea din titlu: de ce majoritatea preferaţi ImageShack?
Acest host este agreat de genul acesta de forumuri si in momentul in care alegi sa postezi o imagine ti se deschide aceasta optiune. Bineinteles se poate folosi orice host pentru a posta imagini. Si bineinteles pentru a le vizualiza, fiecare foloseste ce program doreste.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 509
Puncte : 815
Data de inscriere : 16/09/2009
Varsta : 55
Localizare : Bocsa - jud. Caras-Severin

http://www.traforaj.ro

Sus In jos

De ce preferaţi ImageShack? Empty Re: De ce preferaţi ImageShack?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum