www.traforaj.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Propunere asociere

+6
th3mentor
melian
Admin
adrian
Diever
handgert7
10 participanți

In jos

Propunere asociere Empty Propunere asociere

Mesaj  handgert7 Lun Feb 20, 2012 6:00 am

Bine v-am regasit !

Dupa ceva cautari pe net, am ajuns la concluzia ca daca vom reusi sa ne organizam ca o societate comerciala, uniune sau o alta forma de organizare agreata de legislatia romaneasca, am putea accesa fonduri U.E. NERAMBURSABILE pe care le-am putea folosi , de exemplu, pentru :

6.1. (1) Prin Program se asigură ajutor financiar pentru următoarele categorii de servicii:
a) participări la târguri şi expoziţii internaţionale, organizate în străinătate, cu stand propriu sau în asociere cu alţi operatori economici;
b) participări la misiuni economice în străinătate;
c) participări la târguri şi expoziţii organizate în ţară, cu stand propriu sau în asociere cu alţi operatori economici;
d) elaborarea şi producţia de materiale tipărite de promovare a produselor de artă populară, artizanat şi a meşteşugurilor pe suport hârtie şi pe suport electronic, redactate în limba română şi cel puţin într-o limbă de circulaţie internaţională;
e) realizarea unui site pentru prezentarea activităţii solicitantului şi a produselor sau serviciilor promovate, în limba română şi cel puţin într-o limbă de circulaţie internaţională, în condiţiile inexistenţei altuia deţinut de acelaşi operator economic;
f) promovarea on-line a produselor cu specific meşteşugăresc şi artizanal;
g) achiziţionarea de calculatoare (tip PC şi/sau sisteme portabile, formate din: unitate centrală, monitor, imprimantă simplă sau multifuncţională, licenţe necesare desfăşurării activităţii) ;
h) achiziţionarea de diverse scule, dispozitive, echipamente, utilaje, maşini necesare pentru desfăşurarea activităţii (exceptând liniile tehnologice, care nu mai permit păstrarea specificului execuţiei predominant manuale a produselor finite sau serviciilor prestate);
i) participări la cursuri de pregătire în ţară şi/sau străinătate, în domeniul tehnicilor de promovare a produselor/serviciilor cu specific meşteşugăresc şi artizanal pe noi pieţe, cursuri de instruire pentru personalul implicat în activităţi legate de calitate/ mediu/ sănătatea şi securitatea muncii/ siguranţa produselor alimentare (auditor intern, responsabil sistem calitate);
j) consultanţa primită în scopul elaborării documentaţiei şi implementării sistemelor de management al calităţii/ mediului/ sănătăţii şi securităţii muncii/ siguranţei produselor alimentare şi a sistemelor integrate;
k) certificarea unui sistem de management al calităţii/ mediului/ sănătăţii şi securităţii muncii/ siguranţei produselor alimentare, în conformitate cu unul din standardele: SR-EN-ISO 9001:2008 (sisteme de management al calităţii); SR-EN-ISO 14001:2000 (sisteme de management de mediu); SR-EN-ISO 22000:2005 (managementul siguranţei produselor alimentare); OHSAS 18001:2008 (Sisteme de management al sănătăţii şi securităţii ocupaţionale);
l) certificarea unui sistem integrat de management al calităţii (ex: calitate/mediu; calitate/ siguranţa produselor alimentare; calitate/ sănătatea şi securitatea muncii; calitate/ mediu/ siguranţa produselor alimentare; calitate/ mediu/ sănătatea şi securitatea muncii).
(2) Pentru activităţile de implementare şi certificare a sistemelor integrate de management, în vederea implementării şi certificării sistemelor de management al calităţii/mediului/sănătăţii şi securităţii muncii/siguranţei produselor alimentare, se finanţează următoarele categorii de servicii:
a) cursuri de instruire pentru personalul implicat în activităţi legate de calitate/mediu/sănătatea şi securitatea muncii/siguranţa produselor alimentare (auditor intern);
b) consultanţa primită în scopul implementării sistemelor de management al calităţii/mediului/sănătăţii şi securităţii muncii/siguranţei produselor alimentare;
c) certificarea sistemului de management al calităţii/mediului/sănătăţii şi securităţii muncii/siguranţei produselor alimentare;
d) certificarea sistemului integrat de management (Ex: calitate/mediu, calitate/HACCP, calitate/OHSAS, calitate/mediu /HACCP, calitate/mediu /OHSAS);

Cu alte cuvinte, dupa ce vom avea o vechime de cel putin un an de zile, vom putea organiza expozitii in strainatate si in tara si ne vom putea dezvolta o retea de vanzare-comunicare.

Daca vi se va parea interesant, ar fi ideal sa ne inregistram cat mai repede, pentru a "prinde vechime" cat mai multa !

Cu prietenie,

Gabriel Morosanu handgert
handgert7
handgert7

Mesaje : 106
Puncte : 124
Data de inscriere : 26/06/2011
Varsta : 50
Localizare : Kristiansand, Norvegia

Sus In jos

Propunere asociere Empty Re: Propunere asociere

Mesaj  Diever Vin Feb 24, 2012 10:22 pm

Vad ca subiectul asta e atat de rasdiscutat incat ii intepenesc bitii pe server. Deci hai sa-mi dau cu parerea - cu regret, nu prea sustin propunerea.
Nu pentru ca as fi Gica-contra, pe postul asta e concurenta cat casa, cum vine cineva cu o propunere constructiva cum sar 10 sa-l traga in jos. Problema este insa cea din imobiliare - locatia. Traim in Romania (sau ai propus acest proiect ca sa functioneze in Romania) si asta inseamna ca lucrurile nu se pot face decat romaneste. Adica incet, cu multi nervi si prost, si impulsionate doar "miscand din urechi" si prin Pile, Cunostiinte si Relatii. Iar dupa ce etapa romaneasca se incheie etapa europeana ne-ar tranti fara drept de apel.
Un alt argument care ma face sa dau inapoi este ca daca intamplator in lucrarile mele s-a strecurat ceva cu specific de artizanat national a fost doar o intamplare, nu un scop in sine. Imi place sa lucrez ce e frumos dupa criteriile mele, nu fac politica nationala sau activism patriotic cu traforajul. Poate ca unii sunt mai mandri de valorile romanesti si ar fi atrasi de promovarea artizanatului romanesc. Insa eu locuiesc intr-o provincie de granita care asta a fost indiferent unde era centrul, iar traditiile s-au schimbat cum batea vantul. Poate ca, de pilda, artizanii din zona Horezu (exemplu gratuit, sunt multe altele) renumita in vremea copilariei mele, ar sustine un proiect care sa ajute ca traditiile zonei lor sa nu fie considerate demodate in vremurile tehnologiilor de varf. Sau - un proiect mult mai ambitios - ar fi sa impunem noi o noua traditie, ca nici cea americana n-are baze mai bune in timp la cat de lunga le este istoria. Insa am putea face un efort colectiv si ne-am putea imagina discutia cu un cap-patrat de birocrat roman sau european la acest capitol, stiind criteriile dupa care sunt numiti din pix acesti indivizi.
As sustine insa ceva facut prin forte proprii. De pilda un club, asociatie, fundatie non-profit sau cum i-o spune, locala sau regionala sau nationala, care sa ne aduca impreuna, sa scurteze circuitul informatiilor si eventual sa creasca numarul de lucrari si sa reduca cheltuielile fiecaruia. Ma gandesc ca altfel lucrezi cand altii lucreaza in jurul tau, si ca o asociere reglementata juridic poate deduce TVA-ul. E doar o idee.
Diever
Diever

Mesaje : 397
Puncte : 446
Data de inscriere : 19/11/2009
Varsta : 53
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Propunere asociere Empty Re: Propunere asociere

Mesaj  handgert7 Sam Feb 25, 2012 12:46 pm

Foarte de acord cu punctul tau de vedere ! OK, sa vedem ce putem face noi, cei adunati de "admin" pe acest forum ! Nu stiu exact la ce te-ai referit cu "Ma gandesc ca altfel lucrezi cand altii lucreaza in jurul tau ", dar nu asta e important acum , aici.Chiar imi doresc sa ne vad "organizati", cu oarecare recunoastere si cu impact asupra celor din jur !

Astept propuneri concrete si, de ce nu, poate chiar "admin" sa faca primul pas ? ! Smile
handgert7
handgert7

Mesaje : 106
Puncte : 124
Data de inscriere : 26/06/2011
Varsta : 50
Localizare : Kristiansand, Norvegia

Sus In jos

Propunere asociere Empty Re: Propunere asociere

Mesaj  adrian Sam Feb 25, 2012 12:49 pm

handgert7;Daca te ''macina'' idea de a face bani cu traforajul ,arunca o privire in cateva forumuri ,cu traditie,la topicurile de gen ''busines side of scrollsawing'' ca sa iti faci o idee despre cum reusesc altii sa-si vanda creatiile.Si dupa ce te-ai lamurit ,scade 90 % din posibilitati si vei avea ,probabil,tabloul situatiei din Romania.De ce ?- pentru ca tot ce-i acolo este la la o cu totul alta putere de cumparare.
O belgianca, ''Frieda'' ,nume destul de cunoscut pe unele forumuri,mi-a spus mai demult ca nu reuseste sa vinda ,decat putine lucrari.N-a reusit sa vanda niciuna in Belgia ...deci, nici macar acolo.
O sa citesti si despre metode inedite daca sapi in ''busines side..''
adrian
adrian

Mesaje : 634
Puncte : 871
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Propunere asociere Empty Re: Propunere asociere

Mesaj  Admin Sam Feb 25, 2012 11:03 pm

Nu am comentat inca in acest topic pentru ca am vrut sa vad punctul de vedere al celorlalti, dar daca Adrian a adus vorba de belgianca inrudita cu Van Dame, as vrea sa tineti cont si de ce lucrari se incearca sa se vanda (Adrian cred ca sti ce face Frieda); deci mare atentie, trebuie sa faceti ceva vandabil, ceea ce se traduce in frumos lucrat, placut ochiului, util si daca le are aceste calitati ar trebui sa fie si complicat. In concluzie, mare atentie.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 509
Puncte : 815
Data de inscriere : 16/09/2009
Varsta : 55
Localizare : Bocsa - jud. Caras-Severin

http://www.traforaj.ro

Sus In jos

Propunere asociere Empty Re: Propunere asociere

Mesaj  handgert7 Dum Feb 26, 2012 4:21 am

Nu e vorba doar de facut bani-desi, daca se poate, de ce nu?! Mersesem pe ideea de a organiza expozitii, de a ne face cunoscuti, de a pastra traditia traforajului-nu a pieselor lucrate-si eu prefer sa traforez ce-mi place, nu neaparat romanisme !
Merg pe ideea de a organiza cursuri de traforaj in locatiile in care ne aflam-pe langa scoli generale sau in particular.
Stiu ca e ROMANIA, unde TOTUL e altfel decat "afara"-si am multa experienta de "afara"-12 ani.
Stiu ca e posibil sa nu mearga nimic din ceea ce gandesc si-mi doresc, dar ...voi incerca!
handgert7
handgert7

Mesaje : 106
Puncte : 124
Data de inscriere : 26/06/2011
Varsta : 50
Localizare : Kristiansand, Norvegia

Sus In jos

Propunere asociere Empty Re: Propunere asociere

Mesaj  melian Dum Feb 26, 2012 9:54 am

"afara" inseamna ce?

melian

Mesaje : 165
Puncte : 213
Data de inscriere : 07/11/2009
Varsta : 71
Localizare : Ilva Mare, Bistrita-Nasaud

http://www.artizanat.net

Sus In jos

Propunere asociere Empty Re: Propunere asociere

Mesaj  melian Dum Feb 26, 2012 10:06 am

La varsta dv. eu faceam traforaj cu copiii de la sat. Ce credeti ca s-a ales? Nimic... 2-3 pasionati care n-au mai avut niciodata tangenta cu traforajul...Doar amintirile cand ne-talneam. Sa nu ne imbatam cu apa rece.

melian

Mesaje : 165
Puncte : 213
Data de inscriere : 07/11/2009
Varsta : 71
Localizare : Ilva Mare, Bistrita-Nasaud

http://www.artizanat.net

Sus In jos

Propunere asociere Empty Re: Propunere asociere

Mesaj  adrian Dum Feb 26, 2012 12:09 pm

handgert7; -Nu vreau sa te descurajez,dimpotriva,de abia stept sa vad ca-ti reusesc planurile,visurile.Eu ma bucur si cu faptul ca acest forum a rezistat,in conditiile apasatoare din tara.Tare mi-ar place sa vad ce ti-ar putea spune baietii care au avut deja,expozitii.Cu ce s-au ales si nu neaparat la bani ma refer.Or fi influentat vreun tanar? Ii tine minte lumea pe strada? Daca au parte de orice fel de satisfactie spirituala,materiala ,dupa ce au expus?
Florin;- Asa-i cu modelele Fridei,dar cine poate sa spuna ce lucrari se vand mai bine?
adrian
adrian

Mesaje : 634
Puncte : 871
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Propunere asociere Empty Re: Propunere asociere

Mesaj  th3mentor Dum Feb 26, 2012 11:24 pm

adrian a scris:handgert7; -Nu vreau sa te descurajez,dimpotriva,de abia stept sa vad ca-ti reusesc planurile,visurile.Eu ma bucur si cu faptul ca acest forum a rezistat,in conditiile apasatoare din tara.Tare mi-ar place sa vad ce ti-ar putea spune baietii care au avut deja,expozitii.Cu ce s-au ales si nu neaparat la bani ma refer.Or fi influentat vreun tanar? Ii tine minte lumea pe strada? Daca au parte de orice fel de satisfactie spirituala,materiala ,dupa ce au expus?
Florin;- Asa-i cu modelele Fridei,dar cine poate sa spuna ce lucrari se vand mai bine?

Ai foarte mare dreptate, Adrian. Eu am participat la un targ, in care nu am vandut aproape nimic, dar faptul care m-a deranjat cel mai tare, a fost ca a venit un baietel de vreo 7-8 ani, care se uita la o lucrare nu foarte simpla, si i-a zis tatalui, care era cu el, "Uite tati ce frumoasa e asta!" la care a venit raspunsul tatalui: "Lasa ca-ti iau si tie un fierastrau, si faci si tu una, ca nu e mare lucru!"... lucrarea aia insuma peste 10 ore de lucru, de la taiat la finisat. Mi-a venit sa-i tau la tata un fierastrau, sa o faca el, nu copilul, sa vada ce simplu este.

Ideea este ca la noi in tara, nu cred ca se poate trai din traforaj, sub nici o forma. Se pot face ciubucuri, dar atat. Stiu ca nu suna bine, dar asta e crudul adevar.
th3mentor
th3mentor

Mesaje : 82
Puncte : 110
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 42
Localizare : Arad

http://traforaj.wordpress.com

Sus In jos

Propunere asociere Empty Re: Propunere asociere

Mesaj  adrian Lun Feb 27, 2012 12:05 am

th3mentor;Din pacate consumatorismul ne-a cam deformat scara valorilor.Mie nu-mi iasa din cap ,ii ca o raie,reclama ''Chiloti David Beckham ,50 de lei'' -io fi purtat deja ,poate de aia-s asa de scumpi.
Inca odata ma bucur ca forumul acesta exista si functioneaza,probabil nu-i ca o expozitie dar e un pas pozitiv si constructiv.Inca un lucru foarte important ,nu-i plin de ''destepti'' care stiu tot si nu fac nimic.
adrian
adrian

Mesaje : 634
Puncte : 871
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Propunere asociere Empty Re: Propunere asociere

Mesaj  viorel Sam Iun 16, 2012 2:53 am

Stimate d-le Hangert eu sunt pers.cu dizabilitate vreau sa va spun ca am participat si eu la citeva expozitii Una chiar la Palatul Parlamentului unde se spusese ca vor veni si domni parlamentari Din pacate nu a venit decit unul In concluzie daca pt.noi pers.cu dizabilitate e lipsa de interes mai este ceva de comentat Va mai pot spune ca am fost pe bani mei si nu putini,pina la Bucuresti este ceva drum Ideea dvs.este foarte buna dar greu de aplicat in Romania Daca doriti sa discutam ma puteti conctacta la nr.tel.0723392624 Viorel Geana
viorel
viorel

Mesaje : 179
Puncte : 207
Data de inscriere : 23/06/2011
Varsta : 66
Localizare : prahova-cornu

Sus In jos

Propunere asociere Empty Propunere asociere

Mesaj  Florinel Joi Aug 02, 2012 4:41 pm

Salut, cuvantul ASOCIERE este suficient, restul ca FONDURI UE, PARAGRAFE, PUNCTE si SUBPUNCTE nu isi au rostul, deoarece suntem in ROMANIA," Romania care e o pestera cu 1000 de galerii, dar fara iesire, singura posibilitate de iesire (inca), sa ne intoarcem de unde am plecat, pentru a mai putea vedea lumina zilei."... TRIST, chiar foarte trist si absolut toti aveti dreptate, nu cred ca ar vrea cineva sa puna "bete-n roate" acestei propuneri, dar este o realitate ce trebuie sa o vedem. Multi o vad, dar putini nu vor sa o accepte si asta e bine, pentru ca acestia sunt cei "ce muta munti" cum se spune intr-o melodie. Domnule Viorel Geana dv. ati fost la o expozitie organizata la PALATUL NESIMTITILOR, ati gresit adresa, daca erati la Palatul Parlamentului era cu totul altceva, NU CRED, NU CRED... ca n-ar fi venit minim 50 de parlamentari, macar din respect pentru lucrarile expuse, daca nu pentru cei ce le-au creat. Marea majoritate a parlamentarilor SIGUR au tinut in mana un umil traforaj in scoala generala, in perioada aceea " ODIOASA", " COMUNISTA". Domnule Melian sa nu aveti sufletul mahnit ca nu ati reusit sa insuflati aceasta pasiune " copiilor de la tara", ca nici cei ce au predat la oras nu sunt mai fericiti. Nu inteleg un lucru, de ce in librarii se mai gasesc inca seturile acelea cu traforaje manuale, cand in scoli nu se mai practica aceasta indeletnicire practica de 20 de ani ?! Nu m-ar mira sa fie in magazinele metalo-chimice, ar fi mai plauzibila treaba. ... Dar sa revin la asociere, singura " asociere " ce eu o vad este in felul urmator: cei ce frecventeaza mai des targurile de artizanat cu lucrari proprii sunt rugati prin intermediul acestui forum, ba chiar implorati sa primesaca si lucrari de la ceilalti artizani ce nu pot ajunge in celalalt capat de tara cu cateva obiecte. Lucrarile pot fi trimise prin Posta Romana, nu costa mult. In acest fel ne putem ajuta, o metoda mai simpla si testata, chiar daca nu curge, macar pica. Iar cel ce sta cu marfa-n targ, isi mai pune si el " 2 lei de-o ciorba", cum spune un confrate motociclist. Nu cred ca sunt primul care a facut chestia asta, dar merita sa o afle si cei mai noi in domeniu. Cu respect Florin. Pentru toti cei ce au dezbatut acest subiect "fierbinte", VANZARE BUNA!

Florinel

Mesaje : 28
Puncte : 28
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Propunere asociere Empty Re: Propunere asociere

Mesaj  handgert7 Joi Dec 27, 2012 2:13 pm

melian a scris:"afara" inseamna ce?

8 ani Islanda si 4 ani Norvegia .
handgert7
handgert7

Mesaje : 106
Puncte : 124
Data de inscriere : 26/06/2011
Varsta : 50
Localizare : Kristiansand, Norvegia

Sus In jos

Propunere asociere Empty Re: Propunere asociere

Mesaj  daniel2000 Vin Dec 28, 2012 8:54 am

este cineva de pe aici din suceava sau vatra dornei?
daniel2000
daniel2000

Mesaje : 127
Puncte : 185
Data de inscriere : 04/05/2012
Localizare : Vatra Dornei-Suceava

Sus In jos

Propunere asociere Empty Propunere asociere- faza terminala

Mesaj  handgert7 Lun Ian 14, 2013 12:21 am

Bine v-am regasit pe toti cei 398 de membri inregistrati ai acestui forum !
Ma adresez tuturor pentru ultima oara in legatura cu acest subiect- asocierea noastra intr-o forma agreata de lege !
In curand va lua fiinta Asociatia Romana de Traforaj ! O pot face singur sau in asociere REALA cu inca doi membri interesati direct de dezvoltarea traforajului atat ca arta tehnica , cat si ca afacere !
Nu mai expun toate detaliile care deja au fost intoarse pe toate partile in acest topic - doresc doar sa stiu daca cineva dintre voi ( vorbesc la "per-tu" pentru ca , asa cum a mai subliniat cineva pe aici, consider ca atata timp cat impartasim aceeasi pasiune, suntem prieteni si egali !!) doreste sa se implice in mod real si legal in crearea unui cadru propice ducerii mai departe in Romania a acestei indeletniciri veche de mai bine de 3000 de ani !
Voi astepta parerile si eventualele confirmari pana miercuri, apoi..."voi trece la treaba " Smile

Pentru cei ce doresc sa ma contacteze in timp util ma gasiti la tel. 0745 45 45 24, e-mail: handgert7@gmail.com - Gabriel .
Va multumesc tuturor si va urez spor la ...pasiune Smile
handgert7
handgert7

Mesaje : 106
Puncte : 124
Data de inscriere : 26/06/2011
Varsta : 50
Localizare : Kristiansand, Norvegia

Sus In jos

Propunere asociere Empty Magazin

Mesaj  denes63 Mier Ian 23, 2013 10:01 am

Mai bine am face un magazin online , si cine poata sa vanda foarte bine.
denes63
denes63

Mesaje : 2
Puncte : 2
Data de inscriere : 22/01/2013

Sus In jos

Propunere asociere Empty Re: Propunere asociere

Mesaj  handgert7 Mier Ian 23, 2013 3:17 pm

denes63 a scris:Mai bine am face un magazin online , si cine poata sa vanda foarte bine.

Perfect de acord ! Problema este ca pentru a vinde online trebuie sa fii persoana juridica- de la P.F.A. pana la S.R.L. Ia sa vedem, cum facem ? Smile
Fac eu un magazin online-deci, clar, ma si autorizez in acest sens...apoi ? Daca cer o taxa pentru a expune lucrarile nu conteaza cui...imi va plati ? Investitia in astfel de magazine online nu este mica, daca vrei sa faci ceva viabil- domeniu, site-ul propriuzis, reclama, promovare,administrare, etc.
De la inceputul anului asta fac- ma documentez sa vad daca este ceva OK sau nu...si vad reactiile de aici de pe forum si ..deocamdata, prefer sa stau cuminte ! Stiu, mai intai acest magazin online ar trebui sa aiba un numar de vizitatori-posibili cumparatori- ori asta inseamna multi bani bagati in publicitate !
Ca sa fie rentabil, trebuie clar facut international-deci si in limba engleza-cu pagini traduse profesionist.Domeniul nu trebuie sa fie ".ro", ci ceva de genul ".com", ".biz", ".eu"...
Sunt multe amanunte de pus la punct...pornind de la ideea "hai sa facem un magazin online "!
Deocamdata, fiecare se descurca cum poate ! Nu am citit nici o idee legata de cum isi vand unii dintre membri marfa !!!
Eu am avantajul ca "pescuiesc" in 3 tari-Romania, Islanda si Norvegia.Dar cei ce sunt doar in tara...ce fac? Cum au gasit portitele prin care reusesc sa vanda cate ceva?
Acest forum are de toate, inafara de mici "lectii" despre cum sa mai si vinzi !
handgert7
handgert7

Mesaje : 106
Puncte : 124
Data de inscriere : 26/06/2011
Varsta : 50
Localizare : Kristiansand, Norvegia

Sus In jos

Propunere asociere Empty Re: Propunere asociere

Mesaj  adrian Joi Ian 24, 2013 9:03 am

Handgert,nu sant lectii pentru ca nu se vinde!! Eu am postat cate ceva din ce am citit pe siteuri straine,despre metode de vanzare.Doar in cercul de prieteni ,al fiecaruia ,se vinde cate ceva.Personal am vandut trei lampi ,de ex.,cu ajutorul unui prieten ,darrr muuuult subevaluate.Comertul este o meserie si io habar despre.
adrian
adrian

Mesaje : 634
Puncte : 871
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Propunere asociere Empty Re: Propunere asociere

Mesaj  handgert7 Joi Ian 24, 2013 9:12 am

Azi am facut o intelegere cu proprietarul unui spatiu comercial.Are vitrine la strada si nu le foloseste !! Pentru o suma modica, imi da voie sa tin produsele mele, impreuna cu nr. meu de telefon si adresa de email . Are si spatiu pentru un mic magazin- liber si asteptand clienti sa-l inchirieze ! Am ales varianta cu vitrina pentru ca mai intai vreau sa vad cum e piata pe aici si, in functie de aceasta, fac sau nu un "upgrade" Smile Va tin la curent !
handgert7
handgert7

Mesaje : 106
Puncte : 124
Data de inscriere : 26/06/2011
Varsta : 50
Localizare : Kristiansand, Norvegia

Sus In jos

Propunere asociere Empty Re: Propunere asociere

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum