www.traforaj.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Model usor de traforat

4 participanți

In jos

Model usor de traforat Empty Model usor de traforat

Mesaj  adrian Mar Oct 06, 2009 9:58 am

Acest model mi se pare destul de usor de traforat,foarte bun pentru incepatori.Pentru ca nu are forme regulate ,nu vor fi deranjante ,eventuale abateri de la linie.Poate fi taiat din placaj ,PFL,MDF...si ulterior vopsit.Halloween'ul [1Noiembrie] este aproape si sper sa va faca placere acest bostanel hazliu .Model usor de traforat 3975404152def90409b7os.th
adrian
adrian

Mesaje : 634
Puncte : 871
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Model usor de traforat Empty ........

Mesaj  Baseac Mar Oct 13, 2009 8:33 am

Dar cine are Proiecte la Alte lucrari ?!

Baseac

Mesaje : 1
Puncte : 1
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

Model usor de traforat Empty Re: Model usor de traforat

Mesaj  adrian Mar Oct 13, 2009 9:50 am

Salut ,Baseac. Nu cred ca am inteles prea bine intrebarea ta dar cred ca un posibil raspuns ar fi ;-toata lumea care este interesata de traforaj,deoarece este plin ''netul'' de ele.Cum poti sa ajungi la ele ? Foarte simplu ,traduci cuvantul ,traforaj,in limba engleza si se deschide o intreaga lume,plina de proiecte,sfaturi,scule,etc.[inclusiv cursuri de limba engleza] ,just like that Very Happy .Sau daca stii concret ce proiect doresti,poti cere si poate cineva dintre membrii forumului are si te ajuta. Nu cred ca cineva va posta o arhiva intreaga de proiecte ,doar asa de dragul de a posta,deoarece este multa munca si bani investiti .Daca poti arata-ne o lucrare,facuta de tine, indiferent la ce nivel ar fi ,asteptam cu nerabdare.
adrian
adrian

Mesaje : 634
Puncte : 871
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Model usor de traforat Empty Re: Model usor de traforat

Mesaj  intef Joi Noi 10, 2011 10:43 am

Aseara la Luxetv am vazut ceva.Un tip din Maroc,facea niste lucruri de te durea capul,totul hand made.Fratilor,deci...nu va puteti inchipui ce iesea din manutele marocanului,de la scobitori la cladiri din lemn toate fara a folosi ceva electric.La o "sticla" a unei lampi obisnuite,folosea traforajul,si am zis sa vad si eu ce si cum.Am intrat la voi aici,am citit,am vazut cate ceva,am plecat acasa(pt ca eram la serviciu).Azi dimineata am fost la Praktiker,mi-am luat un ferastrau din asta pentru traforat(am fost si la Brico dar nu aveau),cateva panze si...atat.Am ajuns acasa,m-am uitat din nou pe la modele si prin galerie,pe youtube...acum gata,sa va intreb.Mentionez ca nici in scoala nu am facut traforaj alaturi de colegii mei,pt ca profesorul de atelier ma trimitea la o cunostinta de-a mea la tutungerie sa-i iau tigari "DACIA",in schimbul mult ravnitului ...10.Asadar nu am nici cele mai marunte notiuni despre aceasta activitate,pare insa tare placuta si relaxanta,ba mai mult cred ca la sfarsitul unei lucrari ai o satisfactie enorma!Deci ia sa vedem,am inteles bine oare? Cauti modelul pe net,il copiezi pe o foaie,apoi pe placaj,apoi tai. Adevarat?

intef

Mesaje : 1
Puncte : 1
Data de inscriere : 10/11/2011
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Model usor de traforat Empty Re: Model usor de traforat

Mesaj  Admin Joi Noi 10, 2011 10:53 am

Adevarat, apoi il asamblezi si gata. Spor la lucru!
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 509
Puncte : 815
Data de inscriere : 16/09/2009
Varsta : 55
Localizare : Bocsa - jud. Caras-Severin

http://www.traforaj.ro

Sus In jos

Model usor de traforat Empty Re: Model usor de traforat

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum