www.traforaj.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Placaj de tei sau brad

4 participanți

In jos

Placaj de tei sau brad Empty Placaj de tei sau brad

Mesaj  ionicaw Mier Sept 21, 2011 12:02 am

Unde pot gasi placaj de Tei sau de Brad in timisoara
ionicaw
ionicaw

Mesaje : 3
Puncte : 5
Data de inscriere : 09/02/2011
Varsta : 52
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Placaj de tei sau brad Empty Re: Placaj de tei sau brad

Mesaj  Darky Lun Sept 26, 2011 1:59 am

la Holver in Remetea Mare

Darky

Mesaje : 77
Puncte : 95
Data de inscriere : 03/03/2010
Varsta : 49
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Placaj de tei sau brad Empty Re: Placaj de tei sau brad

Mesaj  Diever Sam Oct 08, 2011 10:22 pm

Remetea Mare e un cartier din judetul Timisoara Smile. Glumesc, dar cu toate ca stiu de Holver nu m-am gandit niciodata sa ma duc pana la Remetea dupa placaj. Astia sunt obisnuiti cu cantitati serioase, si il au la dimensiuni standard, adica foi cu care acoperi fara probleme un pat dublu.
Oricum, si eu sunt curios de ei. Vand si la persoane fizice? Au ceva posibilitati de debitare, sau trebuie sa vin cu pendularul de acasa? Ca daca prind o foaie sau mai multe pe Golf pana in Timisoara fac cursuri de deltaplanorism.
In Timisoara ca oras Smile am mai gasit placaj la Brithouse (in Buziasului) si la Dedeman (fostul Terra). La Brithouse e ceva esenta moale, deschis la culoare, foarte usor de lucrat, numai ca a involuat de la 5 la 3 straturi, pe cand pretul a evoluat de la 50 de lei foaia la 100; insa se vinde si bucati, nu-i obligatoriu sa iei foaia intreaga. La Dedeman e un fel de esenta tare, dar nu prea bine stocat, unele sunt un pic curbate. Nu am cumparat de acolo, deci nu stiu un pret.
Ma intereseaza si pe mine placaj de 6 mm, in Timisoara.
Diever
Diever

Mesaje : 397
Puncte : 446
Data de inscriere : 19/11/2009
Varsta : 53
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Placaj de tei sau brad Empty Re: Placaj de tei sau brad

Mesaj  iuly07 Dum Oct 09, 2011 2:32 am

Diever , iti recomand cu toata increderea firma Holver pentru placaj.Eu am cumparat placaj de la Holver din Bucuresti , iar Dan a cumparat din Cluj. Iti debiteaza ei coala in cate bucati vrei tu. Au placaj de 6, si este de calitate.Daca o sa cumperi sa ceri de calitate B/BB ( B/BB , este codul lor pentru placajul fara noduri). Inainte sa te duci pana acolo suna la ei tel. 0356101641 . Am uitat sa spun ca ei vand la coala ,care are dimensiunea 2520 x 1720 si pretul la placajul de 4 este in jur de 5,30 euro pe M2 , iar placajul de 6 costa in jur de 7,88 euro pe M2. Bafta
iuly07
iuly07

Mesaje : 249
Puncte : 311
Data de inscriere : 26/03/2011
Varsta : 53
Localizare : Campina Prahova

Sus In jos

Placaj de tei sau brad Empty Re: Placaj de tei sau brad

Mesaj  Diever Lun Oct 10, 2011 8:58 am

Multumesc pentru informatii, Iuly. Iese cam la 150 RON foaia de placaj de 6 mm, ceea ce mi se pare rezonabil, iar daca il au si de calitate, fara noduri sau petice, e si mai bine.
Diever
Diever

Mesaje : 397
Puncte : 446
Data de inscriere : 19/11/2009
Varsta : 53
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Placaj de tei sau brad Empty Re: Placaj de tei sau brad

Mesaj  Diever Mar Mar 15, 2016 9:28 am

Pana la urma am luat o coala acum... o vesnicie si-am consumat cea mai mare parte din ea. Suprafata era cam aspra, dar am o multime de resurse sa o aduc la calitatea de care am nevoie. Insa era foarte tare, la o lucrare de pom de Craciun m-am apucat sa tai doua foi in stiva si mi-a crescut barba pana am terminat; 2 in 1, la un pom lucrat primiti gratuit barba de Mos Craciun. In ultima vreme vad insa ca devin cam snob si prefer sa incerc lemnul masiv; placajul, cu toate avantajele lui indiscutabile, este un material mai degraba utilitar, si daca vrem sa punem mana pe valuta adevarata nu putem folosi numai material provenit parca din lada de legume turcesti din piata.
Diever
Diever

Mesaje : 397
Puncte : 446
Data de inscriere : 19/11/2009
Varsta : 53
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Placaj de tei sau brad Empty Re: Placaj de tei sau brad

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum