www.traforaj.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ma poate ajuta cineva

2 participanți

In jos

ma poate ajuta cineva Empty ma poate ajuta cineva

Mesaj  panaionenuta Lun Oct 26, 2015 11:57 am

Ma numesc Ion pana, sant din Braila,locuiesc de 9 ani in Barcelona . Cum a venit criza si in Spania nu mai lucrez asa mult si am foarte mult timp la dispozitie . Asa ca m-am apucat de acest hobby pe care l-am practicat in copilarie.Mi-am cumparat scule si m-am apucat de treaba. Am facut cateva machete simple la care planuri le-am gasit pe internet si sant foarte mandru de ce a iesit. Vreau sa construiesc ceva mai complicat (biserici,turnulete,mosquee,casute,etc) dar ma lovesc de faptul ca trebuie sa platesc si nu-mi permit . Nu sant chiar asa avut .Daca cineva ma poate ajuta cu ceva planuri v-as fi recunoscator cumva.


panaionenuta

Mesaje : 2
Puncte : 6
Data de inscriere : 23/10/2015
Varsta : 57
Localizare : barcelona

Sus In jos

ma poate ajuta cineva Empty Re: ma poate ajuta cineva

Mesaj  UnOm Mier Oct 28, 2015 4:03 am

https://3dwarehouse.sketchup.com/?hl=en

Iti trebuie un soft numit "google sketch up" ca sa vizualizezi modelele downloadate, sunt free si poti gasi o gramada de lucruri interesante, AI GRIJA la printat in schimb, foloseste din program :

1) Set to "parallel projection" and you may want to "zoom extents"

2) deslect "fit to page" and "use model extents"

3)set the scale to 1:1 (or whatever you need)

4)print preview 9/10 it is not in the centre of the page

M`a ajutat si pe mine cineva cu aceste setari si sunt folositoare, la scala, foloseste ce vreu tu, dar da`i inainte neaparat print preview ptr ca sa nu ai surpriza sa scoti desenul prea mic sau prea mare
UnOm
UnOm

Mesaje : 161
Puncte : 199
Data de inscriere : 17/05/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum