www.traforaj.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Putina ajutor?

3 participanți

In jos

Putina ajutor? Empty Putina ajutor?

Mesaj  sogor Lun Apr 08, 2013 4:43 am

Buna ziua. Curand o sa ma mut intr-un apartament si ma gandeam sa fac un pat, o masa si o canapea din europaleti. Europaletii i-am cumparat deja insa nu am idee care sunt pasii si uneltele/produsele pentru ai putea finisa, vopsii, lacuii. Mai jos aveti cateva imagini.
Putina ajutor? Wwwnaturalmentefeliceco
Putina ajutor? Belavidateamerkapetanov
Putina ajutor? Palletsofa2
Astept un raspuns. Va multumesc!

sogor

Mesaje : 1
Puncte : 3
Data de inscriere : 08/04/2013

Sus In jos

Putina ajutor? Empty Re: Putina ajutor?

Mesaj  UnOm Vin Apr 19, 2013 5:18 pm

salut..
Euro-paletii de obicei sunt deja finisati (cei albi mai ales) asa ca din partea ta nu necesita mare lucru decat pe ici pe colo luati la smilgher (de mana sau cu aparat de slefuit)
O vopsea buna pt lemn din pacate nu iti pot recomanda asa ca las pe cineva mai priceput sa te ajute.
O zii geniala Very Happy
UnOm
UnOm

Mesaje : 161
Puncte : 199
Data de inscriere : 17/05/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Putina ajutor? Empty Re: Putina ajutor?

Mesaj  Diever Vin Mai 03, 2013 10:58 am

Smirghel sau rindea pentru finisarea suprafetei, apoi ulei de in pentru aspect de lemn sau vopsea pentru acoperire. Pentru smirgheluire ar trebui lucrat cu masca de praf pe figura - unii mesteri refuza sa lucreze cu lemn din paleti, dar in orice caz nu se pot folosi pentru ceva care poate intra in contact cu mancarea. Si asta din cauza materialelor cu care se impregneaza lemnul ca sa-l protejeze de daunatori, chimicale relativ periculoase.
Diever
Diever

Mesaje : 397
Puncte : 446
Data de inscriere : 19/11/2009
Varsta : 53
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Putina ajutor? Empty Re: Putina ajutor?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum