www.traforaj.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

salutare tuturor.Putin ajutor Va rog

2 participanți

In jos

salutare tuturor.Putin ajutor Va rog Empty salutare tuturor.Putin ajutor Va rog

Mesaj  andrei2392 Mier Ian 16, 2013 10:47 am

Salut. La fel ca si voi sunt pasionat de traforaj . Cand eram mic practicam asa ceva pe la scoala dar dupa sa desfiintat si nu am mai avut ocazia sa fac dar vreau sa ma reapuc. Am cateva intrebari la care va rog sa imi raspundeti :
1: Eu am gasit un placaj facut din rumegus presat,este bun sau trebuie sa caut altfel ?
2: Care ar fi cel mai bun material pe care sa il folosesc pentru lipirea pieselor ? si ca durabilitate ma intereseaza
3: De unde pot procura niste modele frumoasa de traforaj
Multumesc mult

andrei2392

Mesaje : 2
Puncte : 6
Data de inscriere : 16/01/2013

Sus In jos

salutare tuturor.Putin ajutor Va rog Empty Re: salutare tuturor.Putin ajutor Va rog

Mesaj  daniel2000 Vin Ian 18, 2013 12:04 pm

se poate folosi acest placaj,daca va place dar cel mai bun pentru incepatori ar fi placajul de tei deoarece este mai moale,fapt ce se poate taia mai usor.pentru lipirea pieselor cel mai bun ar fi aracetul acela de lemn cum au aceia cand instaleaza mobila.modele frumoase ati putea gasi pe siteul lui steve good.intrati acolo si dupaia va duceti la free scrollsaw si pe forumul nostru mai sunt modele si pe traforaj-dincolo de hobby.sper ca vam ajutat.spor la traforat!
daniel2000
daniel2000

Mesaje : 127
Puncte : 185
Data de inscriere : 04/05/2012
Localizare : Vatra Dornei-Suceava

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum