www.traforaj.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Procedura postare poze in mesaj

In jos

Procedura postare poze in mesaj Empty Procedura postare poze in mesaj

Mesaj  Admin Mier Dec 02, 2009 10:12 am

Am deschis acest subiect, deoarece am constatat ca multi membrii ar dori sa posteze imagini atasate mesajelor, dar, din cauza meniului mai complicat, de multe ori acest lucru nu le reuseste. Marturisesc ca si eu la inceput, am avut probleme de postare.
Deasupra casutei in care scrieti mesajul, aveti un set de module patrate care contin unelte de ajutor pentru scrierea mesajului; este de ajuns sa treceti cu mouse-ul pe fiecare ca sa aveti o explicatie scrisa pentru fiecare din ele.
Iata,pas cu pas.procedura de a insera o poza intr-un mesaj.
1. Apasati cu mouse-ul modulul din mijloc sub care scrie "Gazduieste o imagine" - o sa se deschida o fereastra de upload, care va permite sa faceti upload de pe calculatorul vostru a imaginii pe care vreti sa o postati.
2. Dupa ce poza s-a incarcat, dati click pe "copy" pe randul doi, unde aveti adresa imaginii. Cu aceasta comanda ati copiat intreg randul doi si puteti trece la pasul 3.
3.Apasati cu mouse-ul modulul "Image" (urmatorul langa modulul de la pasul1); o sa se deschida o fereastra in care trebuie sa faceti click cu dreapta mouse-ului si sa dati "Paste", apoi apasati OK. Tocmai ati inserat in text, poza dorita.
Succes!
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 509
Puncte : 815
Data de inscriere : 16/09/2009
Varsta : 55
Localizare : Bocsa - jud. Caras-Severin

http://www.traforaj.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum